ULUSLARARASI KARATE TURNUVASINDAN BİRİNCİLİK GELDİ

...

7 EYLÜL 2017 / MÜJDAT AYDOĞDU
Türkiye Karate Federasyonu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası 28 ülkeden 2 bin sporcunun katılımıyla Erzurum Buz Hokeyi Arena’da gerçekleştirildi.

22 sporcuyla İlimiz adına yarışan Bingöl Karate takımında kumite dalında Miraç Bulut KUYU birinci, Eylül Ecrin CAMUKA ikinci, Emirhan KOÇAKELÇİ, Medine ÇAVLI  ve Emine Asmin ÖNAL ise üçüncülük elde ederek önemli bir başarıya imza attılar.

Organizasyonda Ülkeler genel klasmanda Türkiye birinci, İran ikinci, Azerbaycan üçüncü ve Makedonya’da dördüncü oldu. Kulüpler genel klasmanda İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü birinciliği elde ederken, Erzurum Çelebi Spor Kulübü ikinci, İstanbul Akbulut Spor Kulübü üçüncü ve Tekirdağ Destegül Spor Kulübü de dördüncü oldu.

İL MÜDÜRÜMÜZDEN KUTLAMA
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Erdal ARIKAN Uluslararası Palandöken Karate Turnuvasında ilimiz adına yarışarak önemli bir başarıya imza atan Bingöl Karate takımı sporcuları ile antrenörleri Sedat KAYA ve Deniz ÇEÇEN’İ kutlayarak başarılarının devamını diledi.