BAŞARILI ATLETİMİZ UKRAYNA YOLCUSU

ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

19 EYLÜL 2018 / Müjdat AYDOĞDU
Başarılı sporcumuz ALPAĞU 22 Eylül 2018 tarihinde UKRAYNA’NIN Luts kentinde düzenlenecek olan Uluslar arası Yıldızlar U18 yarışmalarında Yüksek Atlama branşında Ülkemizi temsil edecek.

İlimiz Atletizm sporcularından Bedirhan ALPAĞU Sezona Okul Sporları Türkiye Şampiyonasında Yüksek Atlama branşında 1.82 lik derecesiyle Türkiye İkinciliği elde ederek başladı. Daha sonra Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü bünyesinde katıldığı yarışmalarda derecesini kademeli bir şekilde geliştirerek 21-22 Temmuz 2018 tarihlerinde İzmir Olimpik Deneme Yarışmalarında 2.00 atlayarak Türkiye Şampiyonu oldu. Ankara ilinde düzenlenen 1. Orhan Altan Atlamalar Atletizm Yarışmalarında ilimizi temsilen katılan sporcumuz 2.05 atlayarak Türkiye Şampiyonu oldu ve Milli takıma seçildi. Başarılı sporcumuz ALPAĞU 22 Eylül 2018 tarihinde UKRAYNA’nın Luts kentinde düzenlenecek olan Uluslar arası U18 yarışmalarında Yüksek Atlama branşında Ülkemizi temsil edecektir.

 Ayrıca sporcularımızdan Bedirhan ALPAĞU ve Leyla AĞIRBAŞ Fenerbahçe Spor Kulübü ile anlaşarak Kulüplerde Fenerbahçe Spor Kulübü adına yarışmalara katılacak ve ilimizi üst düzey yarışmalarda temsil edeceklerdir. Sporcularımız ferdi ve Türkiye Şampiyonası yarışmalarında ilimiz adına yarışmalara katılacaklardır. 

Başarılı sporcumuz Bedirhan Alpağu, antrenörlerinden Ahmet DEMİR ve Atletizm İl Temsilcisi Osman ORMAN Ukrayna’ da düzenlenecek olan Uluslararası U 18 yarışmaları öncesinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal ARIKAN’I makamında ziyaret ettiler.

İl Müdürü Arıkan yarışmalarda göstermiş olduğu başarıdan dolayı sporcumuz Bedirhan ALPAĞU ve antrenörlerini kutlayarak Ülkemizi UKRAYNA’da yapılacak Uluslar arası U18 yarışmalarında temsil edecek Türk Milli Takımında İlimizden bir sporcunun yüksek atlama branşında yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Arıkan Ayrıca Uluslararası yarışmalarda Milli takım, Sporcu, antrenör ve idarecilerine başarı dileklerinde bulundu.