SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE İSTANBUL’DA

HABERİN DEVAMI

28 EYLÜL 2018 / Müjdat AYDOĞDU
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığımızca hayata geçirilen “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile  Çocuk evleri ve koordinasyon merkezinde yaşayan çocuklar, 28 eylül 2018 Cuma günü İstanbul Türk Telekom Arena Stadyumunda oynanacak olan  Galatasaray – BŞB Erzurumspor Spor toto süper ligi futbol maçını tribünden izleyecekler.

“Spor ile Hayata Gülümse” Projesi kapsamında Bingöl’den İstanbul’a gidecek olan çocuklar ilk olarak İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret edecekler. Daha sonra akşam oynanacak olan  Galatasaray – BŞB Erzurumspor maçını tribünden izleyecekler.

İL MÜDÜRÜNE ZİYARET

Proje kapsamında ilimizden katılacak olan şehit, gazi, çocuk evleri ve koordinasyon merkezinde kalan 12-18 yaş Aralığındaki 14 erkek çocuk ve aileleri Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Erdal ARIKAN’I makamında ziyaret etti.

İl Müdürümüz Arıkan ‘’Bakanlığımızca hayata geçirilen Spor İle Hayata Gülümse Projesi ile vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile  Çocuk evleri ve koordinasyon merkezinde yaşayan gençlerin, sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle zararlı alışkanlıklardan korunmaları ve spor yoluyla duygusal açıdan desteklenmeleri amaçlanmaktadır. Bu projeden faydalanacak olan gençlerimize bu imkanı sağladıkları için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.