GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR FAALİYETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI OKUL SPORLARI 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONU FAALİYET PROGRAMI GEREĞİNCE İLİMİZDE 23-24 MART 2019 TARİHLRİNDE 22 İLDEN 165 SPORCUNUN KATILIMIYLA YILDIZLAR JUDO GRUP YARIŞMALARI VE AYNI TARİHLERDE BİNGÖL ATLETİZM SAHASINDA 10 İL 200 SPORCUNUN KATILIMIYLA ANADOLU YILDIZLAR LİGİ ATLETİZM GRUP YARIŞMALARI YAPILDI.


GÜZEL MÜCADELELERE SAHNE OLAN GRUP YARIŞMALARI BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ SPOR SALONU VE ATLETİZM SAHASINDA 23 MART 2019 CUMARTESİ GÜNÜ AÇILIŞ SERAMONİLER İLE BAŞLADI. SERAMONİLERE KATILAN GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜR VEKİLİ SAYIN YUNUS BUDAK ‘’HAFTA SONU İLİMİZE TEŞRİF EDEN İLLERİN İDARECİ ANTRENÖR VE SPORCULARINA BAŞARILAR DİLEYEREK TESİS ANLAMINDA ÖNEMLİBİR NOKTADA OLAN İLİMİZDE BÖYLESİ ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPMANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ.  


YARIŞMALARDA  DERECEYE GİREN SPORCULARA ÖDÜLLERİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ORGANİZASYON YETKİLİLERİ VE  ÇEVRE İLLERDEN GELEN İDARECİ, HAKEM VE ANTRENÖRLER TARAFINDAN VERİLDİ. JUDO BRANŞINDA İLİMİZİ TEMSİL EDEN SPORCULARIMIZDAN İREM ALAŞ 3. OLARAK  12-14 NİSAN BALIKESİR İLİNDE YAPILACAK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA, ANADOLU YILDIZLAR LİGİ  ATLETİZM GRUP YARIŞMALARINDA İLİMİZİ TEMSİL EDEN KIZ VE ERKEK TAKIMLARIMIZ DA 13-14 NİSAN 2019 TARİHLERİNDE DİYARBAKIR İLİNDE YAPILACAK OLAN YARI FİNAL YARIŞMALARINA KATILACAKLARDIR.