Bingöl Valiliği 2023 Bingol Vizyonu kapsamında İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde ‘’2X4 ULUSAL BÜYÜKLER TENİS TURNUVASI ’’ düzenledi.

İl Müdürlüğümüz kort tenisi sahasında düzenlenen final müsabakalarının ardından konuşma yapan Valimiz Kadir EKİNCİ “Turnuvanın ilimizde düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyük yangınlar kıvılcım ile başlar. Dolayısıyla Bingöl için, Bingöl’ün tenis sporuna göstereceği ilgi için bu da bir kıvılcım olacaktır. İnşallah bundan sonrası için Bingöl’den ve çevre illerden de ciddi katılımlarla çok daha güzel organizasyonları hep beraber düzenleme fırsatı buluruz” dedi.

Sadece Bingöl merkezli değil ilçelerde de tenis kortlarını yaygınlaştırarak çocukların bu spora daha fazla ilgisini uyandırmak istediklerini belirten Ekinci, şunları söyledi: “Turnuva dolayısıyla ilimize misafir gelen sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bingöllü kardeşlerime de gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Herkes yanına bir arkadaşını da alarak tenise ilgi gösterirse inşallah bu sporu Bingöl’de daha çok yaygınlaştırma fırsatı bulacağız. Bundan sonraki süreçte yeni yapacağımız tesisler ile birlikte kısmet olursa uluslararası turnuvaları da Bingöl’de yapma fırsatı bulacağız. Vali Yardımcımıza, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür V. Ali Rıza Akarca’ya Türkiye Tenis Federasyonuna ve dereceye giren tüm sporcularımıza tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel organizasyonlar ile birlikte olacağız.” dedi.

Ülkenin çeşitli bölgelerinde16 erkek 8 kız sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri Valimiz Kadir EKİNCİ tarafından verildi.