SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİNE YOĞUN İLGİ

20 OKUL 110 SPORCU KATILDI

21 ŞUBAT 2018 / MÜJDAT AYDOĞDU
Okul Sporları 2017-2018 yılı faaliyet programı gereğince Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğü koordinatörlüğünde Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Yarışmaları yapıldı. 

Yoğun bir katılımla Veysel Belgin Gençlik Merkezi Satranç Eğitim Salonunda yapılan ve 20 okuldan yaklaşık 110 sporcunun birbirleriyle kıyasıya yarıştığı satranç il birinciliği yarışmaları sonunda yıldız erkekler kategorisinde TOBB Cevdet YILMAZ Ortaokulu, yıldız kızlar kategorisinde 100.yıl ortaokulu, Genç Erkekler kategorisinde Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, Genç kızlar kategorisinde ise TBMM Bingöl Fen lisesi şampiyon oldu.

Yarışmalar sonucunda kısa bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Erdal ARIKAN ‘’ Santranç il birinciliği yarışmalarına ilgilinin çok yüksek olması bizleri fazlasıyla memnun etti. Dereceye giren okullarımızı ve sporcuları tebrik ediyor başarılarının devamını diyorum ve ayrıca satranç il birinciliği yarışmalarına katılan tüm okullara teşekkür ediyorum’’ dedi.

Dereceye giren okullara ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Erdal ARIKAN, Şube Müdürlerimiz Kadir BOZABA, Fehmi GÜCER  ve Satranç İl Temsilcisi Vedat BAYDOĞAN tarafından verildi.