Yönetim
KADİR EKİNCİ 
BİNGÖL VALİSİ


ÖZGEÇMİŞİ

1974 Yılında Yozgat ilinin Sorgun ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. 1998-1999 yılları arasında İzmit’te askerlik görevini tamamladı. 2000 yılında Kaymakamlık mesleğine Sivas Kaymakam Adayı olarak başladı. İl stajının ardından, Hafik’te Kaymakam Refikliği stajını bitirdi. Mülkiye Teftiş Stajını tamamladıktan sonra Milli Güvenlik Kurulunca düzenlenen Kamu Diplomasisi kursuna katıldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen yabancı dil kursunun ardından, Konya (Emirgazi) ve Çankırı (Eldivan) Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Londra’da yabancı dil eğitimini tamamlayarak yurda dönen Ekinci, 88. Dönem Kaymakamlık kursuna katıldı. 2004 yılında Sivas (Koyulhisar) Kaymakamlığı’nda göreve başlayan Ekinci daha sonra Sivas (Gölova) Kaymakamlığı, Sivas Vali Yardımcılığı, Samsun (19 Mayıs) Kaymakamlığı ve Gazipaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
           
        Ankara Beypazarı Kaymakamı iken 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İlimize Vali olarak atanan Kadir EKİNCİ 05.11.2018 tarihinde ilimizdeki görevine başlamıştır.
           
        Vali Kadir Ekinci evli ve dört çocuk babasıdır.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
Mahmut DANAYİYEN
Gençlik ve Spor İl Müdürü

ÖZGEÇMİŞİ

Mahmut DANAYİYEN, 1964 yılında Baybut’ta doğdu.

1987 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun oldu.

1990 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumunda Yurt Yönetim Memuru olarak göreve başladı.

Yurt Müdür yardımcılığı Şube Müdürlüğü, Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2015-2019 yılları arasında Aksaray ve Antalya’da Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü görevlerini yaptı.

28.04.2020 tarihinden itibaren Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak görevlendirilmiştir.