2022-2023 Eğitim Öğretim Sezonu Puanlı Atletizm Gençler A-B (Kız-Erkek) Grup Birinciliği Yarışmaları 08-09 Nisan 2023 tarihlerinde Atletizm sahasında düzenlenecek. 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Bingöl Atletizm İl Temsilciliği koordinatörlüğünde   düzenlenecek olan yarışmalara 17 ilden (Bingöl, Ağrı, Artvin, Ardahan, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van) Kız - Erkek 34 takım ve 64 Ferdi sporcu olmak üzere toplam 400 öğrenci sporcu katılacak. 

Yarışmalar Gençler A-B Kız-Erkek kategorilerinde Atmalar, Atlamalar, Koşular ve Yürüyüş olmak üzere 58 disiplinde yapılacak olan şampiyonaya ilimiz 22 sporcu ile katılacak. 

İlimizi yarışmalarda takım olarak Erkeklerde; İl Şampiyonu unvanıyla Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, kızlarda da Bingöl Spor Lisesi temsil edecek. Ayrıca İl Birinciliğinde Ferdi olarak Şampiyon olan Yüksek Atlama disiplininde barajı geçen Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesinden Musa CAN Gençler A, Bingöl Spor Lisesinden Serhat Furkan KAYA Gençler B kategorilerinde madalya için mücadele edecekler. 

Sportif organizasyonlara ev sahipliği yapmanın önemine değinen Gençlik ve Spor il müdürümüz Mustafa LOĞOĞLU “ Böylesi önemli organizasyonların ilimizde düzenlenmesini önemsiyoruz. Sporun birleştirici ve kaynaştırıcı rolü ile ilimize değer katacak her türlü sportif yarışma ve faaliyete ev sahipliği yapacak tesis, insan kaynağı ve organizasyon bilgisine sahibiz. Tüm sporsever vatandaşlarımızı 8-9 Nisan tarihlerinde Bingöl’ümüzde düzenlenecek bu güzel organizasyonu yerinde takip etmeye davet ediyorum. Yarışmalara katılacak illerin idareci, antrenör ve sporcularına başarılar diliyor ilimizi temsil edecek sporcuların Şampiyon olmalarını temenni ediyorum.” dedi.