ANTRENÖR BAŞVURULARI BAŞLIYOR

14.11.2022

Bakanlığımız ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı arasında 1 Ekim 2022 tarinde "İlkokul 4. sınıf öğrencilerine düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılarak, fiziksel ve zihinsel kapasitelerininin geliştirilmesi, spor kültürünün oluşturulması ve spor aracılığıyla öğrencilerin sosyal hayata katılımlarının artırılması amacıyla" "İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü" imzalanmıştır. Söz konusu protokol kapsamında Türkiye genelinde en az 1000 okulda Beden Eğitimi ve Oyun derslerinde spor dalı eğitimlerinin verilmesi kararlaştırılmış olup, 2022-2023 eğitim öğretim yılında atletizm, badminton, basketbol, boks, bocce, cimnastik, dart, eskrim, futbol, futsal, floor curling, güreş, halk oyunları, hentbol, judo, karate, kick boks, masa tenisi, mua thai, okçuluk, satranç, taekwondo, tenis, voleybol ve wushu olmak üzere toplam 26 spor dalında eğitimler yapılacaktır.

Söz konusu protokol kapsamında gerçekleştirilecek olan kursları yürütecek olan antrenörlerin görevlendirilmesi ve aldıkları görev karşılığında kendilerine ek ders ücretlerinin ödenmesi EYS (Eğitim Yönetim Sistemi) kapsamında gerçekleştirilecektir.

Protokol kapsamında görevlendirilecek olan antrenörlerin "İlgili spor dalında en az 2. Kademe Antrenörlük Belgesine Sahip olması, 2. kademe antrenörlük belgesine sahip olan yeterli sayıda antrenöre ulaşılamaması durumunda, spor bilimleri alanından mezun olup, transkriptinde ilgili spor dalında en az bir dönem uygulama eğitimi aldığını belgelendiren" kişilerden seçilmesi esastır.17-22 KASIM 2022 TARIHLERI ARASINDA BAŞVURU ALINACAKTIR

Başvuru şartları için tıklayın..

Başvurular İl Müdürlüğümüzden şahsen yapılacaktır.